Partner Center Finn en megler

Så nå vet vi at London-sesongen er den travleste ut av alle de andre øktene, men det er også visse dager i uken der alle markedene har en tendens til å vise mer bevegelse.

Kjenn de beste dagene i uken for å handle forex.

Nedenfor er et diagram over gjennomsnittlig pipområde for de store parene for hver ukedag:

ParsøndagmandagtirsdagonsdagTorsdagfredag
EUR / USD69109142136145144
GBP / USD73149172152169179
USD / JPY4165829112498
AUD / USD588411499115111
NZD / USD2881988710096
USD / CAD4393112106120125
USD / CHF5584119107104116
EUR / JPY19133178159223192
GBP / JPY100169213179270232
EUR / GBP357481797591
EUR / CHF355555648776

Som du kan se fra diagrammet ovenfor, ville det trolig være best å handle i løpet av midten av uken, siden dette skjer når det skjer.

Fredager er vanligvis opptatt til kl. 12.00 EST og da faller markedet ganske mye døde til det lukkes klokken 17:00. Dette betyr at vi bare jobber halv dager på fredager.

Helgen starter alltid tidlig! Yippee!

Så basert på alle disse, har vi lært når de travleste og beste dagene i uken for å handle forex er. De travleste tider er vanligvis de beste tider for handel siden høy volatilitet har en tendens til å presentere flere muligheter.

Administrere Yo Time klokt

Med mindre du er Edward Cullen, som ikke sover, er det ingen måte du kan handle alle økter. Selv om du kunne, hvorfor ville du det? Mens valutamarkedet er åpent 24 timer daglig, betyr det ikke at handling skjer hele tiden!

Dessuten er søvn en integrert del av en sunn livsstil!

Du trenger søvn for å lade opp og ha energi slik at du kan gjøre selv de mest verdslige oppgavene som å klippe plenen, snakke med din ektefelle, ta hunden en tur eller organisere stempelkolleksjonen.

Du vil definitivt trenger resten hvis du planlegger å bli en hotshot valuta handelsmann.

Hver handelsmann bør lære når han skal handle.

Faktisk, klø det.

Hver handelsmann bør vite når han skal handle og når IKKE å handle.

Å kjenne de optimale tider du bør handle, og tidspunktene du bør sitte ute og bare spille litt Clash of Clans kan hjelpe deg med å spare et pund moolah (ordspill beregnet).

Her er en rask luringsplate av de beste og verste tider for handel:

Beste tider å handle:

  • Når to økter overlapper selvfølgelig! Dette er også tider hvor store nyhetshendelser kommer ut for å potensielt utløse noen volatilitet og retningsbestemte bevegelser. Pass på at du bokmerker Market Hours cheat sheet for å legge merke til åpnings- og sluttider.
  • Den europeiske økten har en tendens til å være den travleste ut av de tre.
  • Midt på uken viser vanligvis mest bevegelse, da pipområdet utvides for de fleste av de store valutaparene.

Verste tider å handle:

  • Søndager - alle sover eller nyter helgen!
  • Fredager - likviditet dør ned under sistnevnte del av US-sesjonen.
  • Helligdager - alle tar pause.
  • Store nyhetsarrangementer - du vil ikke bli whipsawed!
  • Under en episode av Game of Thrones, NBA Finals, eller Superbowl.

Kan ikke synes å handle under optimale økter? Ikke bekymre deg.

Du kan alltid være en swing eller posisjon handelsmann. Vi kommer tilbake til det senere.

I mellomtiden lar vi gå videre til hvordan du faktisk tjener penger i Forex. Spent? Du bør være!

Kommentarer På Nettstedet: